ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ:
«ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВ’ЯЗОК»
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ В 4 КЛАСІ
ПОРАДИ ПО ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕЦІ:
1. Розкажіть дитині про ті небезпеки, які таїть у собі Мережу, і разом з ним складіть правила безпечного користування Інтернетом.2. Тримайте комп’ютер з Інтернет-з’єднанням у відкритій зоні (наприклад, у вітальні). Коли він стане старше, комп’ютер можна перенести і в його кімнату, інакше він буде думати, що ви йому не довіряєте. Довірчі відносини з дитиною дозволять вам бути в курсі того, з якою інформацією він стикається в Мережі.
3. Поясніть, що в Інтернеті (в соціальних мережах, на форумах і чатах, дошках оголошення, за участю в он-лайн конкурсах, реєстрації на сайтах і пр.) не можна повідомляти своє повне ім’я, домашню адресу, номер телефону, місце навчання та іншу особисту інформацію про себе або батьків.
4. Якщо потрібно реєстраційне ім’я і пароль, то вони не повинні містити жодної особистої інформації (ім’я, дата народження та ін.)
5. Поясніть дітям, що завантажувати програми, музику, ігри, картинки, фільми з випадкових сайтів небезпечно через високу ймовірність підчепити комп’ютерний вірус. А щоб віруси вас не турбували вам потрібно буде просто — антивирус скачать бесплатно. І обовязково поясніть дітям що буде краще, якщо вони це будуть робити під вашим наглядом. Врахуйте, що скачування фільмів, музики, текстів і картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
6. Встановіть на комп’ютер антивірусні програми і фільтри (за допомогою налаштувань батьківського контролю) які допоможуть блокувати небажаний контент.
7. Якщо у дитини є електронна пошта, поясніть, чому не можна відкривати листи від незнайомців (спам) і чим небезпечно відкриття присланих вкладень.
8. Розкажіть про шахрайства в Інтернеті і не дозволяйте самостійно здійснювати покупки он-лайн.
9. Запитуйте у дитини про побачене в Інтернеті, разом з ним і з його згоди переглядайте сайти, які його зацікавили, його сторіночку в соціальних мережах. Врахуйте, якщо ви зробите це потайки від дитини, ви втратите його довіру. І наступного разу він не забуде очистити історію відвідування Інтернету.
10. Більшість підлітків, у тому числі молодшого віку, вже бачили або побачать відверті зображення в Мережі. Тому краще заздалегідь поговорити з дитиною про подібні картинках, пояснити, що вони створюються з комерційною метою, що багато чого в них неправдиво. Замість сайтів з «полуничкою» запропонуйте позитивні сайти про здоров’я та сексуальність.
11. Поговоріть про його онлайн-друзів, дізнайтеся, чим вони займаються. Попередьте, що «віртуальний» один в реальному житті може виявитися зовсім не тією людиною, за кого себе видавав.
12. Розкажіть про небезпеки спілкування в Інтернеті з незнайомими людьми. Поясніть, чому на першу зустріч з онлайн-знайомим в реальному житті обов’язково потрібно йти з дорослим.
13. Поясніть дитині, що в Інтернеті потрібно дотримуватися ті ж правила поведінки, що і в реальному житті, що не можна «хуліганити» в Мережі і використовувати Інтернет для розповсюдження пліток і загроз.
14. Привчіть дитину розповідати вам, якщо хтось або що в Інтернеті (на сайтах, при спілкуванні на форумах і чатах, в соціальних мережах) змушує його відчувати себе дискомфортно або лякає. (При цьому важливо, щоб дитина знала, що його потім не позбавлять можливості користуватися Інтернет).
Немає коментарів:
Дописати коментар